Kontakt

Eurotom sp z o.o.
ul. Wąwozowa 1 kl. II
02-796 Warszawa
tel.: +48 22 648 15 73
tel. kom.: +48 784 002 889
faks.: +48 22 648 16 72
e-mail: eurotom@eurotom.pl
eurotom - rzetelna firma

WINDISP-PRO

Galeria
 
Pliki do pobrania
Producent: VMA-Getzmann

Oprogramowanie dla urządzeń DISPERMAT® z panelem kontrolnym typu C

Opis szczegółowy:

Oprogramowanie WINDISP Pro© jest przeznaczone do:

1.      kompletnego dokumentowania kontroli jakości oraz badań i prac rozwojowych

2.      prostej prezentacji zmierzonych wartości poprzez transfer do Excel'a

3.      szczegółowe informacje dotyczące wartości zmierzonych podczas procesu

4.      wygoda i pełna kontrola nad urządzeniem DISPERMAT® poprzez oprogramowanie z funkcją ładowania danych

Oprogramowanie WINDISP Pro© umożliwia zapis wszystkich parametrów procesu dyspersji dla urządzeń DISPERMAT® oraz młynów perełkowych z panelami kontrolnymi typu M i C. Prezentowanie wyników w czasie rzeczywistym umożliwia użytkownikowi śledzenie zmian parametrów procesowych. Program WINDISP-Pro© to potężne narzędzie pozwalające na zapis, prezentację oraz export danych dotyczących przebiegu procesu.

WINDISP-Pro© w wersji BASIC posiada jednokierunkowy transfer danych, co pozwala na ściąganie danych i wyświetlenie ich na ekranie komputera. Wersja FULL programu WINDISP© także pozwala na ściąganie danych do komputera oraz dodatkowo kontrolę urządzenia z poziomu komputera.

 

Porównanie dwóch krzywych procesowych na komputerze:

Graficzna reprezentacja zapisanych wartości umożliwia szybką ocenę procesu dyspersji. Dodatkowo kursorem można zaznaczyć dowolne miejsce na wykresie i podejrzeć dokładne wartości. Program WINDISP-Pro© pozwala na nakładanie kilku profili na jednym wykresie, jednocześnie umożliwiając analizę porównawczą procesu mieszania. Dzięki skalowanym osiom można zauważyć najmniejsze odchylenia obserwowanych krzywych. Ponadto, WINDISP-Pro© posiada możliwość transferu danych zapisanych w pamięci panelu kontrolnego typu C. Wszystkie dane można podejrzeć za pomocą programu WINDISP-Pro©, jak również wyeksportować do arkusza kalkulacyjnego.

 

Kontrola temperatury podczas mieszania:

Maksymalna temperatura mieszaniny jest określona przez kilka czynników. Jeżeli mieszana ciecz ma zbyt wysoką temperaturę będzie miało to wpływ na jej indywidualne składniki. Szarża może zostać utracona na skutek wyparowania jednego ze składników. Podczas mieszania najlepsze wyniki osiągane są w momencie utworzenia przez mieszaninę leja. W tych warunkach mieszadło przekazuje większość swojej mocy do mieszaniny, natomiast efekty lepkościowe powodują wzrost jej temperatury. Zbiorniki z płaszczem chłodzącym oraz komory mielące powstały w celu uniknięcia nadmiernego wzrostu temperatury podczas mieszania.

W programie WINDISP-Pro© istnieje funkcja ograniczania temperatury, która umożliwia użytkownikowi ustawienie maksymalnej dopuszczalnej temperatury mieszaniny prowadzenia procesu bez strat. W ustalonych warunkach temperatura krytyczna nie zostanie osiągnięta do momentu, gdy nadwyżka energii dostarczonej przez mieszadło jest równoważona przez czynnik chłodzący o niższej temperaturze przepływający w płaszczu. W momencie osiągnięcia temperatury krytycznej, prędkość mieszania jest automatycznie zmniejszana. Zapewnia to maksymalny wkład energii w mieszanie bez ryzyka utraty wsadu na skutek czynników temperaturowych. Wszystkie procesy dyspergowania są dokładnie dokumentowane przez program WINDISP-Pro©.

 

Kontrola urządzenia DISPERMAT® poprzez komputer PC:

  Z poziomu programu WINDISP-Pro© można uruchomić następujące opcje urządzenia DISPERMAT®:

  • różne systemy regulacji: stała prędkość, stała moc mechaniczna, stała temperatura
  • odliczanie czasu
  • reset stopera
  • zmiana prędkości po określonym czasie
  • przyciski +/- do regulacji szybkości
  • przycisk ONLINE/OFFLINE (rozpoczęcie zapisu danych)

Baza danych panelu kontroli typu C:

Program WINDISP-Pro© pozwala na ściąganie i ładowanie parametrów dyspersji pomiędzy urządzeniem DISPERMAT® a komputerem PC. Dzięki temu można stworzyć, edytować i zapisywać bazę danych parametrów procesowych.

 

Więcej informacji