Kontakt

Eurotom sp z o.o.
ul. Wąwozowa 1 kl. II
02-796 Warszawa
tel.: +48 22 648 15 73
tel. kom.: +48 784 002 889
faks.: +48 22 648 16 72
e-mail: eurotom@eurotom.pl
eurotom - rzetelna firma

System Furnace Tracker

Producent: DATAPAQ Furnace Tracker
  • Rzetelne i dokładne pomiary temperatur w środowiskach gorących i niesprzyjających
  • Łatwy w użyciu program do analizy wyników Insight
  • Zawansowany pakiet do pomiarów jednorodności temperaturowej pieca
  • Wybór kompaktowych i precyzyjnych rejestratorów
  • Szeroki wybór barier termicznych oraz termopar dobranych to wymagań procesów


Opis produktu

Systemy Datapaq Furnace Tracker oferują dokładny i rzetelny pomiar temperatur w procesie, badając różne typy obróbki termicznej w przemyśle przetwórstwa aluminium, stali, szkła, odlewnictwie oraz aeronautyce. Aby spełnić wymagania, system Furnace Tracker jest może być skompletowany z wyboru rejestratorów, ochronnych barier termicznych, termopar i uzupełnione programem Insight służącym do analizy i przechowywania danych.

Szczegółowe informacje w broszurze - Furnace Tracker

Program Insight dla Furnace Tracker

Program Insight zapewnia doskonałe możliwości analizy danych w przemyśle obróbki cieplnej. Aktualnie w ofercie dostęne są 2 wersje programu Insight:

1.Insight do zastosowań ogólnych, zawiera pakiet przyjaznych dla użytkownika kreatorów, podstawowe funkcje analizy, tj. temperatura min/max, wzrosty/spadki, nachylenie, różnice pików, alarmy przekroczenia tolerancji, oraz łatwe w użyciu pliki procesowe, w których można zdefiniować informacje nt. pieca, procesu, receptury. Pełne informacje w poniższych broszurach:

2. Pomiar jednorodności temperaturowej pieca (TUS), zaawansowany pakiet oprogramowania do monitorowania danych w czasie rzeczywistym z użyciem telemetrii radiowej TM21, oddzielnie posiada funkcje służące do profilowania oraz badania pieca. Każdy pakiet posiada własny zestaw kreatorów oraz funkcje analizy. Program automatycznie przeprowadza pełną analizę oraz obliczenia, umożliwia ustawienie alarmów i ostrzeżeń w czasie rzeczywistym, natychmiast przygotowuje raport z pomiaru zgodny z normą AMS2750D. Szczegółowe informacje w następujących broszurach:

Wybór rejestratorów dla systemu Furnace Tracker

Rejestrator Tpaq21 - kompaktowy i precyzyjny, z pamięcią do 130,000 punktów pomiarowych, wyposażony w wyrafinowany system redukcji szumów oraz szybkie próbkowanie, możliwość podłączenia do 10 termopar, maksymalizuje ilość zebranych danych podczas pomiaru. Szczegółowe informacje w broszurze Tpaq21 Data Logger.

Rejestrator Q18 - konstrukcja ta jest osiągnięciem najnowszych osiągnięć w dziedzinie miniaturyzacji, łączy w sobie dużą szybkość odczytu danyc, doskonałą precyzję oraz wysoką rozdzielczość umieszczone w uniwersalnej jednostce. Szczegółowe informacje w broszurze Q18 Data Logger.

Rejestrator XDL12 - kompaktowy, dokładny i łatwy w użyciu rejestrator, zaprojektowany do pomiarów jednorodności temperatur w piecach okresowych i próżniowych, gdzie kolekcja danych poprzez zewnętrzny rejestrator jest wymagana normami AMS2750D i CQI-9. Więcej informacji w broszurze XDL12 Data Logger.

Bariery termiczne

Datapaq oferuje szeroki wybór barier termicznych  zaprojektowanych do pieców i procesów różnego rodzaju. Od barier o wysokości 41 mm i wytrzymałości 7 minut w 600°C do barier o wytrzymałości 800°C przez 20 godzin, wytrzymująca także procesy hartowania czy wyżarzania. Datapaqa posiada bariey dopasowane do każdej aplikacji.

Zobacz bariery termiczne dla systemów Furnace Tracker.

Termopary

Termopary to istotny element systemu rejestrującego temperaturę DATAPAQ Furnace Tracker. Sondy umieszcza się w krytycznych punktach detalu, dzięki temu dostajemy profil temperaturowy podczas procesu. Wszystkie sondy dostarczane przez DATAPAQ spełniają najwyższe standardy jakości oraz gwarantują najwyższa możliwą dokładność danych. DATAPAQ oferuje szeroki wybór termopar w izolacji PTFE, z włókna szklanego, mineralnej, które wytrzymują najbardziej niekorzystne warunki panujące w piecu oraz wysokie temperatury.

Szczegółowe informacje w broszurze termopary Furnace Tracker.

Akcesoria

System telemetrii radiowej dla Tpaq21 umożliwia pomiar temperatury w czasie rzeczywistym, dzięki temu można zobaczyć co dzieje się z produktem podczas obróbki cieplnej. Porównywanie aktualnych temperatur produktu w odniesieniu do specyfikacji oraz optymalizacja procesu nie stanowu już dłużej problemu.

Szczegółowe informacje w broszurze - Tpaq21 Radio Telemetry System.

 

www.datapaq.waw.pl