Kontakt

Eurotom sp z o.o.
ul. Wąwozowa 1 kl. II
02-796 Warszawa
tel.: +48 22 648 15 73
tel. kom.: +48 784 002 889
faks.: +48 22 648 16 72
e-mail: eurotom@eurotom.pl
eurotom - rzetelna firma

System Tunnel Kiln

Producent: DATAPAQDatapaq Tunnel Kiln System
  • Rzetelny system do wykonywania profili temperaturowych procesów o długim czasie trwania oraz wysokich temperaturach, typowych dla przemysłu ceramicznego
  • Potężne i łatwe w użytkowaniu oprogramowanie do analizy danych Insight Software
  • Precyzyjne oraz w pełni programowalne rejestratory 8-mio lub 10-cio kanałowe
  • Pamieć do 130000 punktów pomiarowych
  • Telemetria radiowa do monitorowania procesów w czasie rzeczywistym

Opis produktu

System Tunnel Kiln Tracker składa się z rejestratora, ochronnej bariery termicznej oraz programu Insight. Z użyciem systemu Datapaq, możliwe jest uzyskanie rzetelnego i precyzyjnego profilu temperatury w procesie przebiegającym w piecu tunelowym, używanym zazwyczaj do wypalania cegieł, dachówek, zastawy stołowej, sanitariatów, płytek itp. 

Szczegółowe informacje w borszurze - Kiln Tracker

Program Kiln Tracker Insight

Program Insight  transferuje dane zebrane przez rejestrator, a następnie jest interpretuje, analizuje i przedstawia w formie krótkiego i zwięzłego raportu w ciągu kilku minut. Funkcja kreatorów pozwala w łatwy i szybki sposób przygotować system do pracy, przeprowadzając użytkownika poprzez najważniejsze funkcje programu. Parametry krytyczne profilu są przedstawione na czytelnym i przejrzystym interfejsie, informując automatycznie o przekroczonych tolerancjach. Dodatkowo wbudowane w oprogramowanie alarmy ostrzegają o odchyleniach w procesie, pozwalając na przedsięwzięcie środków zaradczych przed wystąpieniem uszkodzenia. 

  • Monitorowanie szybkości grzania i chłodzenia przy przejsciu przez punkt inwersji kwarcu
  • Możliwość zbudowania komputergowego modelu pieca, w uzględnieniem pozycji palników, wiatraków itp. w odniesieniu do profilu
  • Monitorowanie profilu temperatury przy różnej prędkości wózka
  • Generowanie certyfikowalnych i namierzalnych raportów, spełniających formalne wymogi dokumentacji technicznej
  • Z opcją telemetrii jest możliwość oberwacji przebiegu temperatury w czasie rzeczywistym.

Szczegółowe informacje w broszurze - Insight Software for Kiln Tracker

Rejestrator Tpaq21

Skontruowany specjalnie do pracy przez długi czas w wysokich temperaturach, które są zazwyczaj wykorzystywane w przemysle ceramicznym. Rejestrator Tpaq21 może zapisać do 130000 odczytów z dokładnością ±0.3 ºC oraz ma możliwość zmiany częstotliwości próbkowania w czasie pomiaru, przez co może zebrać więcej danych pomiarowych z krytycznych momentów procesu - idealnie zastosowanie do monitorowania temperatury inwersji kwarcu. Dodatkowo urządzenie ma wbudowany transmiter ma za zadanie przekazywanie informacji o temperaturze w czasie rzeczywistym oraz na bieżąco ostrzega o odchyleniach od specyfikacji.

Rejestrator Tpaq21 to kompaktowy, wysoce wyrafinowany i precyzyjny rejestrator z dużą częstotliwością próbkowania, doksonałą stabilnością oraz odpornością na szumy elektryczne.

Szczegółowe informacje w broszurze - Tpaq21 Data Logger

Bariery termiczne

Datapaq posiada najszerszy wybór barier termicznych dopasowanych do różnych typów pieców. Konstrukcja barier opiera się na wytrzymałej stali nierdzewnej wysokiej klasy, jednakże na tyle małych aby zmieścić ją w przestrzeni pod wózkiem. Bariery te mają wystarczającą pojemność cieplną aby wytrzymać wysoką temperaturę przez długi czas.

Sprawdzona technologia Datapaq, wykorzystuje innowacyjna metodę izolacji co sprawia ze rejestrator przez dłuższy czas jest w niższej temperaturze. Poprzez zapewnienie odpowiedniego przepływu ciepła pomiędzy fazami, bariery Datapaq maksymalizują czas w którym rejestrator może przebywać w temperaturach wyższych.

Termopary

Datapaq oferuje szeroki wybrór termopar skonstruowanych wg. normy ANSI MC96.1 do pracy w wysokich temperaturach stosowanych podczas obróbki cieplnej w przemyśle ceramicznym. Izolacja mineralna lub "Nextel" może być dopasowana do warunków procesu.

Szczegółowe informacje w broszurze - termopary

Akcesoria

System telemetrii radiowej Tpaq21 - pozwala na monitorowanie procesu w czasie rzeczywistym, można porównać aktualną temperaturę ze specyfikacją procesu oraz zoptmalizować czas trwania pojedynczego cyklu.

Szczegółowe informacje w broszurze - Tpaq21 Radio Telemetry System