Kontakt

Eurotom sp z o.o.
ul. Wąwozowa 1 kl. II
02-796 Warszawa
tel.: +48 22 648 15 73
tel. kom.: +48 784 002 889
faks.: +48 22 648 16 72
e-mail: eurotom@eurotom.pl
eurotom - rzetelna firma

System SolarPaq do procesów powlekania antyrefleksynjego

Producent: DATAPAQ

System SolarPaq do procesów powlekania antyrefleksyjnego

  • Ma wymiar ogniwa fotowoltaicznego, przez co z łatwością mieści się w ramie ogniwa - nie ma konieczności modyfikacji ramy
  • Łatwe w użytkowaniu oprogramowanie Insight o dużych możliwościach analitycznych
  • Monitoruje zmianę temperatury ogniwa pod działaniem wysokoenergetycznej plazmy 
  • Zapisuje dokładne wartości temperatury podczas procesu

Opis produktu

System SolarPaq dla procesów powlekania antyrefleksyjnego został zaprojektowany do monitorowania temperatury produktu podczas przechodzenia ogniwa przez proces powlekania plazmowego. System składa się z programu Insight, rejestratora Q18, bariery termicznej wykonanej ze stali nierdzewnej oraz termopar typu K o małej średnicy przewodu.

Bazując na doświadczeniach z głównymi producentami sprzętu, system został tak skonstruowany, aby był w stanie wytrzymać mierzyć temperaturę produktu nawet w w obecności aktywowanej plazmy. Cecha ta wraz z ze możliwością zainstalowania bariery do ramie ogniwa, bez konieczności jej modyfikacji, sprawia że pomiar profilu temperatury może się odbyć bez zakłócania pracy produkcyjnej. 

Szczegółowe informacje w broszurze - SolarPaq for Anti-Reflective Coating

Program Insight dla Solar Tracker

Nowe oprogramowanie zostało stworzone specjalnie do użytkowania w przemyśle ogniw fotowoltaicznych oraz zawiera tryby analizy przydatne w tych procesach. Kreatory przeprowadzają użytkownika przez proces tworzenia profilu, dzięki czemu zarówno doświadczeni jak i niedoświadczeni użytkownicy są stanie przygotować system do pomiaru w krótkim czasie.

Szczegółowe informacje w broszurze - Solar Tracker Insight Anti-Reflective Coating Standard Report

Rejestrator

Rejestrator Q18 cechuje się wytrzymałością, niezawodną oraz precyzyjną elektroniką, czytelnymi indykatorami statusu oraz inteligentnym systemem zarządzania energią. Rejestrator w barierze termicznej może być umieszczony w ramie ogniwa fotowoltaicznego bez wcześniejszej modyfikacji ramy. Konstrukcja pozwala na zainstalowanie systemu w ramie o wymiarze 156 mm. Używając dystansów dostarczonych razem z barierą, wysokość nad i pod ramą może być dostosowana do komory w której przebiega proces.

Bariera termiczna

Bariera termiczna została skonstruowana w taki sposób, aby wytrzymała surowe warunki termiczne i elektryczne wewnątrz komory plazmowej. Wykonana ze stali nierdzewnej zewnętrzna obudowa oraz mikroporowata izolacja wewnątrz tworzą konstrukcję urządzenia. Bariera może być używana za każdym razem, kiedy jest potrzeba regulacji procesu lub jego rytunowego monitorowania.

Termopary

Termopary są zasadniczą częścią systemu SolarPaq. Ultracienkie, w izolacji mineralnej termopary typu K (średnica 0.5 mm) dołączone do systemu spełniają zalecenia normy BSEN 60584.2 Klasy 1.