Kontakt

Eurotom sp z o.o.
ul. Wąwozowa 1 kl. II
02-796 Warszawa
tel.: +48 22 648 15 73
tel. kom.: +48 784 002 889
faks.: +48 22 648 16 72
e-mail: eurotom@eurotom.pl
eurotom - rzetelna firma

System SolarPaq dla procesów laminowania

Producent: DATAPAQ

System SolarPaq dla procesów laminowania

  • Monitoruje proces laminowania podczas produkcji ogniw fotowoltaicznych
  • Łatwe w użyciu oprogramownie Insight o potęznych możliwościach
  • Dostarcza dokładnych i powtarzalnych wyników, pomocnych w optymalizacji procesu
  • Oszczędza czas i pieniądze prześwięcone na regulacje pieca
  • Zwiększa wydajność modułów fotowoltaicznych

Opis produktu

System SolarPaq przeznaczony do monitorowania procesów laminacji próżniowej pozwala na zbieranie danych z procesu bez zakłócania normalnej produkcji. Rejestrator oraz termopary są umieszczone w laminatorze obok monitorowanego arkusza. System przechodzi przez laminator, a po wyjściu profil temperaturowy można ściągną profil w celu dalszej analizy.

System składa się z rejestratora Q18, bariery termicznej ze stali nierdzewnej, termopar typu K z odkrytym złączem i cienkim przewodem oraz specjalna silikonowa rama ochronna. W połączeniu z nowym oprogramowaniem Solar Insight dostarczamy narzędzie do uzyskania o najwyższej jakości.

Więcej informacji w broszurze SolarPaq for Lamination Process

Oprogramowanie Insight for SolarPaq

Nowe oprogramowanie zostało zaprojektowanie specjalnie do użytkowania w przemyśle ogniw fotowoltaicznych i uwzględnia wiele aspektów specyficznych dla produkcji tego rodzaju. Kreatory prowadzą użytkownika przez ustawienia rejestratora krok-po-kroku, pozwalając na maksymalne korzystanie z urządzenia w najkrótszym okresie czasu zarówno przez doświadczonych użytkowników jak i przez nowicjuszy,

Więcej informacji w broszurze Solar Tracker Insight Lamination Standard Report.

Datalogger

Datapaq Q18 to rejestrator o zwartej i wytrzymałej budowie, wyposażony w obwód elektroniczny dostarczający rzetelnych i dokładnych danych, jasne i przejrzyste idnykatory statusu oraz inteligentne zarządzanie baterią. Dodatkowymi cechami są przyciski start/stop, włącznik czasowy lub temperaturowy, pamięć pozwalająca na zapisanie 300,000 pomiarów oraz szeroki zakres pomiarowy od -200 do 1370°.

Bariery termiczne

Datapaq zapewnia wybór barier termicznych zaprojektowanych specjlanie do surowych warunków termicznych i ciśnieniowych procesu. Zewnętrzna obudowa wykonana ze stali nierdzewnej, oraz wnętrze z izolacji mikroporowatej sprawia, że bariera może być używana zarówno do regulacji pieca jak i rutynowego monitorowania przez długi czas. System jest dodatkowo wyposażony w silikonową ramę, specjalnie dla procesów laminowania próżniowego.

Termopary

Termopary typu K dostarczone z systemem wyposażone są w izolację PTFE oraz spłaszczoną końcówkę, która może być przymocowana do powierzchni panelu w sposób łatwy i szybki.