Kontakt

Eurotom sp z o.o.
ul. Wąwozowa 1 kl. II
02-796 Warszawa
tel.: +48 22 648 15 73
tel. kom.: +48 784 002 889
faks.: +48 22 648 16 72
e-mail: eurotom@eurotom.pl
eurotom - rzetelna firma

Wzorce kalibracyjne Calmetrics

Producent: Calmetrics

Firma Calmetrics oferuje certyfikowane wzorce kalibracyjne (grubości warstw galwanicznych, składu powłok i stopów, koncentracji płynów) do urządzeń analitycznych pracujących w technologiach: fluorescencji rentgenowskiej (XRF), prądów wirowych (Eddy Current) i z efektem Halla.

Między innymi umożliwiają one skalibrowanie każdego urządzenia fluorescencji rentgenowskiej (X-Ray Fluorescence, XRF) przeznaczonego do pomiarów grubości i analizy składu powłok galwanicznych. Oferta obejmuje bogaty wybór standardów grubości w postaci: warstwy na podłożu, cienkich folii (jedno i wielowarstwowych), stopowych, czystych pierwiastków, metali szlachetnych, WEEE/RoHS, standardów do analizy roztworów i innych standardów dla szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych i naukowych.

W laboratorium firmy Calmetrics pracują najlepsi specjaliści tej branży na świecie. Zapewniają profesjonalny serwis i produkcję standardów według indywidualnych potrzeb pomiarowych klientów z przemysłu powłok wykończeniowych, metali szlachetnych, mikroelektroniki, badań naukowych, itp. 

Calmetrics dostarcza także certyfikowane standardy referencyjne do analiz zgodności z dyrektywami UE WEEE/RoHS metodami rentgenowskimi (XRF). Od lipca 2006, dyrektywy UE: WEEE (Waste Electrical and Electronic Equipment) i RoHS (Restriction of Hazardous Substances) zalecają producentom weryfikowanie koncentracji i ograniczanie stosowania w wyrobach określonych toksycznych materiałów. Główne substancje zabronione to: ołów, rtęć, kadm, chrom (6w) i związki bromu (polybrominated biphenyls (PBB) and polybrominated diphenyl ethers (PBDE)). Inne metale ciężkie oraz takie materiały jak PCV są przedmiotem coraz ostrzejszych ograniczeń nakładanych przez narodowe agencje ochrony środowiska. Spektrometria fluorescencji rentgenowskiej (XRF) sprawdziła się jako idealne, szybkie i w miarę niedrogie rozwiązanie do jakościowej i ilościowej, nieniszczącej analizy substancji organicznych.

Prosimy pytać o aktualnie dostępne zestawy standardów do badania zgodności z dyrektywami WEEE i RoHS. Wszystkie standardy Calmetrics mają udokumentowane odniesienie do wzorców NIST (traceability) i spełniają wymagania normy ISO-17025. 

Więcej informacji